Başhekim Yazısı

Sağlık Bakanlığı Makam oluruyla , 09.05.2007 tarih ve 4190 sayılı yazı ile " T.C. Sağlık Bakanlığı Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi " adı altında müstakil bir başhekimlik oluşturulmuştur.
Merkezimiz, Bakanlığımızın kendisine tahsis edilen Çankırı Devlet Hastanesi Diş ek binası tamamının gerekli tadilatlar yapılması kaydıyla kuruluş çalışmalarına başlamış, ancak Çankırı Devlet Hastanesinin kendisine ait bazı birimleri boşaltamaması nedeniyle, Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin mevcut haliyle hizmete başlamasına Sağlık Bakanlığı’nın 21.04.2008 tarih ve 13794 sayılı yazıları ile İl Müdürlüğümüzce karar verilmiştir.

 

Çankırı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 05 .Haziran. 2008 tarihi itibarıyla hem kurumsal, hem bilimsel, hem de hizmet alanında en iyiyi sunmak amacıyla kuruluş aşamasını tamamlayarak hasta kabul etmeye başlamıştır. 20 Ünitlik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz , bağımsız bir kurum olmanın en son adımı olarak TAM OTOMASYON SİSTEMİ de uygulamaya koyularak, halen 20 Diş Hekimi ve 9 Diş Protez Teknisyeni ile hizmete devam etmektedir.

 

Merkezimizde, koruyucu ve tedavi edici diş hekimliği uygulamaları olarak, tedavi ve endodontik tedavi (ışınlı kompozit dolgular, amalgam dolgular, kanal tedavileri vs.), hareketli tam ve yarım damak protezler, sabit protezler( kaplama seramik kron-köprü ), diş taşları temizliği, dişeti hastalıklarının tedavileri yapılabilmektedir. Bunun yanında özellikle çocuk dişlerinin çürüğe karşı korunması amacıyla başta fissur-sealent ( dişteki çukurcukları örtme) olmak üzere gerekli tedavilere başlanmıştır.

 

Merkezimiz aynı dönemde Sağlık Bakanlığı’nın “Sağlıkta Dönüşüm Projesine” uygun olarak hastanın hastanede istediği hekimini seçme hakkı ve tedaviyi teşhis ve planlama dahil sonuna kadar aynı hekimle yürütme projesini ( Muayenehane-Entegre Sistem) de uygulamaktadır.

 

Bundan sonraki amacımız ise , fiziki imkânları ve tedavi kalitesini arttırmak hususunda gerçekleştireceğimiz çalışmaların yanında, mesleki bilimsel faaliyetlerle hekimlerimizin bilgi donanımını arttırarak, hastalarımızı daha başarılı ve güncel tedavi metodları ile tedavi etmektir.

 

Çankırı’mız için bu önemli adımın hastalarımıza en yüksek faydayı sağlaması arzusuyla, herkese sağlıklı ve başarılı günler dilerim.

Dt. İbrahim ÇOŞKUNER
Başhekim/ Hastane Yöneticisi

 
Sağlık Bakanlığı Sağlık Net Elektronik Belge Yönetim Sistemi Sağlıkta Buluşma Noktası Obezite Havanı Koru Web Uygulamaları Beyaz Kod Alo 150 Bimer SABİM MHRS Randevu Türkiye Sağlık Turizmi E-Devlet E-Kütüphane